Nie po drodze ci na siłownie? Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? Ławka treningowa w atrakcyjnej cenie to idealny sprzęt dla ciebie!

Podróż na siłownie i z powrotem może zając nawet do kilkudziesięciu minut, czyli prawdopodobnie tyle ile zajmuje pełny trening. Warto spróbować stworzyć miniaturowy obiekt podobny do siłowni w miejscu zamieszkanie.  Podstawowym akcesorium w siłowni domowej, czy to na poddaszu, czy w garażu zdecydowanie jest ławka treningowa. Naprawdę warto tego spróbować!

Dlaczego ławeczka treningowa?

Sama ławka gwarantuje nam możliwość wykonania pełnego treningu we własnym zaciszu domowym. Ćwiczenia na ławeczce treningowej angażują wiele mięśni naszego ciała, cały czas możesz urozmaicać swój plan treningowy dodając coraz to nowsze i trudniejsze ćwiczenia. Gama ćwiczeń oferowanych dzięki ławce treningowej jest powalająca. To są tylko niektóre przykłady z licznej oferty treningowej:

  • przysiad bułgarski, unoszenie nóg w podporze na ławeczce, 
  • wiosłowanie oburącz z hantlami z oparciem o ławeczkę,
  • wyciskanie hantli w oparciu o ławeczkę,
  • wyciskanie sztangi na ławce

Nie sądzisz, że jest to co najmniej imponujące? Jednak przed rozpoczęciem ćwiczeń we własnym zakresie, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistami – ludźmi zajmującymi się tym od lat, ludzi z większym doświadczeniem. Na samym początku należy skonsultować się z lekarzem medycyny sportowej, który stwierdzi czy ławeczka będzie dobrym początkiem twojej przygody z treningiem. Nikt nie chce przecież nabawić się żadnej kontuzji. Trenerzy personalni znają się na planach treningowych jak nikt inny i z chęcią skompletują ci plan treningowy na ławeczkę, który będzie najbardziej efektywny.

Jak wybrać swoją ławeczkę treningową?

Przy wyborze ławki treningowej musisz kierować się kilkoma bardzo ważnymi aspektami wpływającymi na skuteczność treningu. Najważniejsze jest to, aby ławeczkę ustawić w miejscu gdzie będziesz miał pełną swobodę ruchu. Rozmiar ławki musi być dopasowany do miejsca, w którym będzie się ona znajdowała. Jeśli tego miejsca nie możesz przeznaczyć na pełną ławeczkę treningową, nie martw się. Na rynku jest dostępnych wiele ławek składanych, które zajmują znacznie mniej miejsca. Najważniejsze przy doborze ławki treningowej jest bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz stabilność. Warto postawić również na wygodę i elastyczność. Warto zwrócić uwagę również na to, że taką ławeczkę treningową należy złożyć, najlepiej z pomocą specjalisty. Instrukcje są czasami kłopotliwe, ale to jedna z ważniejszych czynności, dzięki której możemy dopiero przystąpić do ćwiczeń.